Як навчити дитину швидко рахувати і думати

Ми захоплюємося людьми, які вміють мислити вільно. Вони завжди сповнені ідей, з ними цікаво, вони домагаються успіху в суспільстві, професії. Саме такими — вільними, мислячими, цікавими, успішними — батьки мріють виростити своїх малюків. Як навчити дитину думати самостійно? Парадокс в тому, що дорослі найчастіше привчають дітей думати «правильно» — так, як думають і самі батьки. Такий підхід полегшує виховання, але перешкоджає розвитку самостійного мислення.

Ми поговоримо про те, які методи виховання шкідливі для реалізації розвитку та самореалізації дітей.

Ідеї: як навчити дитину думати. Поради батькам

Батьки іноді навіть не розуміють, що використовують механізми виховання, які в цілому формують установку для малюка: «Не думай». До них відносяться, наприклад, такі форми звертання: «ти ще маленький — не зрозумієш», «перестань витати в хмарах», «роби мовчки, що тобі сказали» і т. п.

Є ще висловлювання, які змушують учня засумніватися навіть у своїй здатності думати: «взагалі не розумієш!», «Про що ти думав, коли так чинив?», «Ти не хочеш думати!»

Крім слів, негативний слід залишає:

  • скептичне, часом глузливе ставлення до дитячих міркувань;
  • роздратування у відповідь на питання, думку малюка.

Результат — дитина починає сумніватися в собі. Проблеми, які чекають її в майбутньому: нездатність до аналізу, страх прийняття самостійних рішень, імпульсивність вчинків, стреси.

Звичайно, батьки не мають наміру нашкодити дитині. Ними рухає прагнення захистити малюка від помилок, нерозумних дій.

Способи, як навчити дитину думати

Ось ми підібралися до правил виховання свідомої особистості:

  1. Припиніть опікати, дайте свободу вибору, дозвольте робити помилки. Кожна помилка є досвідом, який дозволить малюкові навчитися чинити (робити) правильно.
  2. Цінуйте дитячу думку з будь-якого приводу: сюжет книги, вирішення проблемної ситуації. Заохочуйте її аргументувати, відстоювати свою позицію.
  3. Вирішуючи складні завдання, не поспішайте підказувати малюкові готову відповідь. Міркуйте разом, задавайте навідні запитання, які змусять його думати, шукати правильну відповідь.
  4. Тренуйте, виховуйте дитячий розум. Давайте йому роботу. Заохочуйте нові захоплення дитини.
  5. Будьте об’єктивні, не вимагайте від малюків більше, ніж потрібно.

Як навчити дитину швидко рахувати: розвиток самостійного мислення за допомогою ментальної арифметики

У розвитку когнітивних здібностей методу ментальної арифметики немає рівних. Основа методики — швидкісний усний рахунок. Діти 5-11 років вивчають його протягом 2 років, виконуючи щоденні тренування. Ми звикли вважати, що арифметичне рахування — це математика. Так, але ще це ефективна вправа, що тренує ділянки мозку правої і лівої півкуль. Виконуючи рахування, учні Школи ментальної арифметики Соробан® в Україні тренують зорову пам’ять, концентрацію уваги, вчаться швидко обробляти, засвоювати знання, розвивають МИСЛЕННЯ. Ментальна арифметика активує центри образного, логічного, аналітичного, просторового, системного, стратегічного, критичного, творчого та інших видів мислення.

Чому вчиться учень Соробан®?

  • Думати і придумувати (оригінальні ідеї, різні варіанти рішень);
  • вчитися;
  • самостійно вирішувати завдання будь-якої складності;
  • приймати зважені самостійні рішення.

В системі навчання Соробан® немає місця примусу. Вчителі використовують педагогічні інструменти, щоб зацікавити учнів у розвитку. Методика дає можливість дітям показати себе, вчить самостійності, відповідальності за свої дії, мотивує, допомагає стати впевненими, використовує найефективніші способи навчити дитину думати.