Доглядаємо за одягом з машинною вишивкою правильно

Вишиване вбрання ніколи не втрачає актуальності. Сукні та сорочки, футболки та навіть худі — вишивальна машина дозволяє нанести красивий орнамент на будь-який одяг. А щоб зображення не втрачало колір з часом, варто подбати про правильний догляд за ним. Сьогодні ми поділимося з вами корисними порадами!

Правила догляду за вишитим одягом

Зберегти початковий колір та гарну структуру тканини, але при цьому — вивести плями. Саме таке завдання поставлене перед нами. Як це зробити? Насамперед важливо ознайомитися з рекомендаціями виробника вишитого одягу. Зазвичай на речах вказано, чи можна їх прати в машинці, сушити на сонці та прасувати. Якщо ж рекомендацій немає або вони неповні, вам допоможуть наші поради. 

Як прати вишиті речі

Найкращий варіант — вручну, в теплій (не гарячій!) воді. Температура води для вишитого одягу з міцної синтетики або бавовни не повинна перевищувати 60 градусів. Якщо одяг — дуже тонкий, або виготовлений з шовку — 30 градусів.

З обережністю варто обирати засоби для прання. Краще надавати перевагу гелям без абразивних частинок, з функцією збереження кольору. Такі засоби добре виводять забруднення, але не вимивають відтінок вишивки. 

Якщо на вишитому одязі з’явилася пляма, виводити її потрібно точково — таким чином, щоб плямовивідник не контактував безпосередньо з вишитим орнаментом. Адже, зазвичай, засоби для видалення плям здатні псувати колір. 

Після прання ретельно сполосніть одяг, щоб на ньому не залишалося часточок прального засобу. Використовуйте теплу воду. 

Сушимо вишитий одяг правильно

Найкраще сушити речі з машинною вишивкою навиворіт, у затінку. Більшість такого одягу не підходить для сушіння у сушильній машині (звісно, бувають винятки). 

Головне правило — уникати високих температур та прямого сонця, адже все це негативно впливає на колір орнаменту. З часом, він може втратити свою початкову яскравість. 

Як прасувати вишиті речі

Зазвичай, вишиті речі прасують на найнижчій температурі праски. Одяг при цьому має бути злегка вологим. Якщо він пошитий з тонкого матеріалу, то прасувати краще через бавовняну тканину. 

5 “ні” у догляді за вишитим одягом

  1. Гаряча вода — понад 30 градусів для шовку, понад 60 градусів для інших тканин.
  2. Агресивні засоби для прання — з абразивними частинками, хлором.
  3. Сушіння на прямому сонці або високій температурі сушильної машини.
  4. Прасування надто гарячою праскою, яка може пошкодити тканину. 
  5. Прання у пральній машинці з рештою одягу, особливо якщо речі мають яскравий колір та можуть полиняти. 

За допомогу у підготовці статті дякуємо Рікома Львів — українському представнику виробника вишивального обладнання Ricoma (США).