Нотаріальна робота: як працює нотаріус і які обов’язки виконує?

Нотаріусом може бути тільки той громадянин України, який здобув відповідну освіту за спеціальністю “Право”. Юридичні знання потребують підтвердження. Відповідно кожен учень проходить практичне стажування в державній або приватній нотаріальній конторі, після чого складає встановлений іспит нотаріуса. Кожен, хто бажає займатися цією діяльністю, повинен знати як стати нотаріусом, більш детально описано за посиланням: https://notarius-ua.top/yak-v-ukrayini-staty-notariusom/.

Вимоги до кандидата

Згідно із законом України, нотаріусом може бути тільки громадянин України, дієздатної категорії, який має вищу юросвіту з професійним володінням державною мовою. У період проходження стажування, кандидат набирається досвіду. Вступаючи на держслужбу, він має не менше трьох років практики. Успішність проходження стажування свідчить про те, що гарант володіє всіма необхідними знаннями і навичками в даній галузі і може виступати свідком законності угоди, оскільки уповноважений здійснювати юридичні дії. Ця професія ідеально підходить для людей, які люблять закони і володіють хорошими комунікативними навичками.

Чим займається нотаріус?

Основна діяльність нотаріуса полягає в складанні документів. Він приймає клієнтів і дає їм поради та рішення з питань, що їх цікавлять. Крім того, він консультує сторони щодо оптимального шляху розвитку подій, опрацьовуючи з ними податкові та цивільні наслідки кожного з представлених рішень, а також оцінює вартість майбутніх операцій.

Щойно обидві сторони приходять до рішення, нотаріус збирає всю інформацію, включно з адміністративною, і приступає до роботи. Потім він складає документи і роз’яснює їх по пунктах зацікавленим сторонам. Крім оформлення угод, нотаріуси виконують й інші дії.

Як стати нотаріусом

Обов’язки

  • У нотаріуса є кілька завдань і функцій:
  • Ідентифікація підписів і печаток на документах.
  • Нотаріальне засвідчення документів.
  • Посвідчення фактів життя, посад (приватних і державних) та особистості.
  • Складання публічних документів, заповітів, довіреностей та актів.
  • Виготовлення фотокопій архівних документів.
  • Видача довідок.
  • Втручання в позасудові правові акти, що потребують гарантій автентичності та достовірності.

Джерело: notarius-ua.top визначає дії нотаріуса. Він може діяти як у сфері комерційного права, так і в договірному праві. Комерційне право стосується всього, що пов’язано з корпоративним правом або юридичними особами, такими як фонди та асоціації. Договірне право стосується іпотеки, купівлі-продажу, взаємних договорів.