Гормони на службі у вашої краси

Такі ознаки погіршення зовнішності, як поява зморшок, випадання волосся, поганий стан шкіри, ожиріння та целюліт також пов’язані з гормональним дефіцитом. Зберегти гладку, дитячу шкіру та уникнути зморшок, на жаль, неможливо. Однак цю незворотну тенденцію можна загальмувати, оскільки зморшки та старіння шкіри в основному є наслідком нестачі гормонів.

Перші ознаки занепокоєння: шкіра в’яне навколо шиї, на руках і тілі з’являються пігментні плями, утворюються маленькі вертикальні зморшки біля губ. Останні пов’язані з нестачею естрогену у жінок та андрогену у чоловіків. За кілька місяців належного гормонального лікування можна значно зменшити ці сліди в’янення.

Відповідність між гормональним дефіцитом та ознаками старіння:
втрата волосся на маківці у жінок – дефіцит естрадіолу,
випадання волосся – нестача гормонів щитовидної залози,
відвислі щоки — нестача гормонів росту та андрогенів,
запалі щоки – недолік інсуліну та гідрокортизону,
ослаблені шкіра та м’язи на шиї – дефіцит гормону росту та андрогенів,
опале груди у жінок – недолік естрогену,
ослаблення м’язів внутрішньої поверхні стегон – нестача гормону росту в ногах,
тонка, прозора, пергаментна шкіра на ногах – дефіцит гормону росту,
осідання підошовного склепіння – нестача гормону росту.
Сукупність багатьох гормонів, здатних відновити тканини, шкіру, м’язи обличчя можуть забезпечити усунення зморшок, не вдаючись до хірургії, результати якої зникають через 5 – 10 років. Завдяки гормональній терапії м’язи обличчя зміцнюються, обличчя хіба що знову «натягується», і це без операційних шрамів і швів. Найпотужніший «ліфтінггормон» – гормон зростання. Потім йдуть гормони статевих залоз, тестостерон та естрадіол. Стан шкіри неможливо сховати, навіть найвитонченішим макіяжем нікого не проведеш. Однак гормональне лікування може значно послабити в’янення. Старечі плями, суха шкіра, чутлива до сонця шкіра, пергаментна шкіра, важке зарубцьовування, гематоми – всі ці проблеми можна вирішити за допомогою гормонотерапії. Необхідно також заповнювати дефіцит вітамінів А, В2, РР, В5, В6, С та мікроелементів, особливо селену, а також марганцю, міді, цинку та заліза.

Дуже часто недолік гормонів тягне за собою іншу поширену неприємність — випадання волосся. Так, дефіцит гормону росту призводить до того, що волосся втрачає обсяг, перестає витися. Нестача гормонів щитовидної залози та заліза спричиняє дифузне випадання волосся. Вони січуться, ламаються, повільно ростуть.

У разі коли сильне випадання волосся призводить до облисіння, потрібно запідозрити дефіцит цілої серії гормонів. Виснажується секреція залози гіпофіза та більшість інших ендокринних залоз, залежних від гіпофізу, послаблюється. Можна порекомендувати ін’єкції АКТГ та гормону росту, а також таблетки дегідроепіандростерону, гормонів щитовидної залози, андрогенів та/або естрогенів (спільно з прогестероном). Категорично не рекомендується під час лікування носити перуку, оскільки в цьому випадку сповільнюється надходження крові до волосяного покриву, що заважає дії гормонів.