Харчування під час занять фітнесом, основні правила

Харчування під час занять фітнесом залежить від Вашої мети, але обов’язково має бути збалансованим. Повинен бути дотриманий баланс КБЖУ (калорій, білків, жирів та вуглеводів), добова норма якого розраховується виходячи з індивідуальних параметрів та Вашої мети. Харчування при заняттях фітнесом зниження ваги передбачає добову норму з дефіцитом калорій, для набору маси з профіцитом.

Правильно харчуватися при заняттях фітнесом – легко, головне, щоб їди здійснювалися щодня в один час, перерва між ними була 2,5-3 години, а порції не перевищували 250гр. Раціон повинен бути різноманітним, а продукти, що поєднуються, це допоможе уникнути зривів. Необхідно відмовитися від швидких вуглеводів, борошняного, жирного та солодкого. Найбільш оптимальними способами приготування їжі є: в пароварці та в духовці, варена і тушкована їжа також стане гідною альтернативою смаженому. Про питний режим забувати не варто, щодня потрібно випивати більше 2х літрів питної води.

Які продукти варто вибрати?
Правильно харчуватись при заняттях фітнесом, значить ретельно вибирати те, що ти збираєшся з’їсти. Якщо йдеться про зниження ваги, від свинини бажано відмовитись і замінити на менш жирне м’ясо, наприклад, курку, індичку, кролика чи яловичину, молочні продукти вибирати зі зниженою жирністю, замінити прості вуглеводи на складні та додати до раціону фрукти та овочі.

Харчування при заняттях фітнесом для набору м’язової маси передбачає таке співвідношення нутрієнтів: жири (10-20%), білки (30-35%), вуглеводи (50-60%) добової норми. Раціон має бути різноманітним, а харчування з профіцитом, необхідно споживати більше енергії, ніж Ви здатні витратити протягом дня. Не забувайте, що тренування — це лише 30% успіху на шляху досягнення мети, а решта 70% — це правильне харчування.