Страви для правильного харчування, що вони являють собою?

Існує безліч кулінарних рецептів, які можуть допомогти Вам забезпечити свій організм енергією, але які страви для правильного харчування варто вибрати?

Правильне харчування – це режим вживання їжі, яка дозволяє Вам забезпечити свій організм усім необхідним для його безперебійного функціонування. Стандартного набору страв для правильного харчування не існує, але якщо дотримуватися певних правил, практично з будь-якої страви можна отримати максимум користі. Здорове харчування ґрунтується на підрахунку КБЖУ (калорій, білків, жирів та вуглеводів), норма яких залежить від Ваших індивідуальних показників, мети та рівня фізичних навантажень. Важливим є також дотримання водного балансу в організмі та вживання достатньої кількості питної води (в середньому 2-3 літри на день). Необхідною мірою для відновлення балансу в роботі Вашого організму стане відмова від: швидких вуглеводів (солодке, борошняне та ін.) та заміна їх складними (крупи, макаронні вироби із твердих сортів пшениці ітд), фастфуду, смаженої їжі. Їсти варто невеликими порціями (200-250г) кожні 2,5-3 години.

Страви для правильного харчування повинні бути:

збалансовані за КБЖУ та вписуватись у вашу добову норму
приготовлені в мультиварці, пароварці або духовці
складаються зі складних вуглеводів, достатньої кількості білка та овочів
Страви для правильного харчування

Які блюда підходять для правильного харчування?
Стравою правильного харчування може стати практично будь-яка Ваша улюблена страва, достатньо лише розібратися в її складі та замінити деякі інгредієнти більш корисними їх аналогами. Наприклад, простий овочевий салат з майонезом, який віддається перевагу багатьма, який через заправку складно віднести до правильних, може таким стати, достатньо лише замінити майонез на натуральний йогурт, сметану, або невелику кількість оливкової олії. Грецький салат теж можна зробити кориснішим і менш калорійним, якщо потрібно. Потрібно лише замінити фету на моцарелу. Можна створювати навіть правильні десерти, замінюючи пшеничне борошно вівсяне, а цукор медом.