Програма харчування та тренувань, як досягти балансу?

Програма харчування та тренувань – це єдина система, яка допоможе Вам досягти ідеальної фізичної форми.

Програма правильного харчування
Програма харчування та тренувань ґрунтується на: прийомах їжі з інтервалами в 2,5-3 години в однаковий час щодня, розрахунку КБЖУ (калорій, білків, жирів та вуглеводів) та підтримці водного балансу (2-3 літри води на день). Добова калорійність раціону та продукти харчування залежить від поставленої Вами мети. Якщо Ваша мета – зниження ваги, то програму харчування і тренувань, що доповнюють її, необхідно розраховувати таким чином, щоб витрачена Вами енергія була більше споживаної з їжею, а продукти, що вживаються, були низькокалорійними. Якщо Ваша мета – збільшення маси, то потрібно споживати енергії більше, ніж Ви здатні витратити, раціон складався з великої кількості складних вуглеводів, а тренування були інтенсивними.

Необхідна норма калорій, жирів, білків та вуглеводів при програмі харчування та тренувань індивідуальна та залежить від зростання, ваги, Вашої мети та загальної фізичної активності. У середньому зниження ваги добова норма 1300-1400кк, підтримки ваги 1800-2000кк, набору маси 2200-2500кк. КБЖУ може розраховуватись за допомогою зважування кожної інгредієнта Вашої страви та уточнення її калорій, білків, жирів та вуглеводів у спеціальному додатку для смартфона, але такі розрахунки мають невеликі похибки.

Програма тренувань
Програма тренувань складається в першу чергу, виходячи з Вашої мети та рівня фізичної підготовки. Вправи, які підходять для людини, яка займається спортом давно і регулярно, для новачка можуть виявитися небезпечними. Програми тренувань умовно поділяють на: спрямовані на нарощування м’язової маси, схуднення та вироблення фізичної витривалості. Вибір вправ залежить від вашої мети. Початківцям на початковому етапі рекомендуються заняття з фітнес тренером, але, якщо такої можливості немає, можна займатися самостійно, головне прислухатися до реакцій свого організму. Програму тренувань варто змінювати хоча б двічі на місяць, щоб не було звикання.